A Fenyvesi festőiskola kiállítás-sorozatának megnyitója utáni gondolatok:
„Számunkra a művészet szellemi tevékenység, amihez a legmagasabb szintű szakmai ismereteket akarjuk párosítani. Nem azért, mert ezt valaki elvárja. Azért állunk így ehhez, mert a képalkotás aktusát Istennel való kapcsolatteremtésnek tartjuk: a kép lehet a lelkünk visszhangja, a jelen felemelő testamentuma…”
…nyilatkozta a Magyar Krónikának Csilléry Orsolya, a festőiskola művész-tanára. A február 22-i verőcei kiállítás-megnyitójukon akkora volt az érdeklődés, amilyet már régen nem láttam. És nem csak azért, mert a gyerekek vonzzák a családtagokat, szülőket, nagyszülőket, akik büszkén és elégedetten szembesülnek a kicsik alkotásaival.
A rácsodálkozásom igazi oka az a művészi kisugárzás és hatás volt, amely Zebegényből indult ki és most már elmondhatjuk, hogy az egész Dunakanyarra kihat. Csilléry Orsolya és férje – Fenyvesi Gábor valami olyasmit teremtettek a környéken, amely nemcsak az érdeklődést tartja fenn a művészetek iránt, hanem az alkotókedvet is, miközben közösséget hozott létre. A festőiskola résztvevőinek sokkal könnyebb a szépet meglátni, a harmóniára való törekvés erősebbé válik bennük.
Nem lehet eléggé megköszönni ezt Orsolyának és Gábornak, és boldogok vagyunk, hogy a sors idevezérelte Őket. Kívánunk mindkettőjüknek jókedvű és örömteli munkát további tehetséges növendékeik körében!
Ne feledje senki, hogy így nevelni a fiatalságot maga is művészet.
Február 22. és március 5. között a 7 és 15 éves korosztály munkáit tekinthetjük meg, március 8. és 19. között a grafika és festészeti képzés felvételi előkészítőjét és a grafikai műhely nyári és éves beszámoló-kiállítását, március 22. és április 2. között pedig a festészeti iskola felnőtt csoportjainak munkáit láthatjuk a Verőcei Művelődési Házban.
vgy