Országos Könyvtári Napok zajlottak Kismaroson

0
580

Amint arról már itt beszámoltunk, vidám mesedélutánnal vette kezdetét az Országos Könyvtári Napok kismarosi programsorozata.

Az október 6-ai, az aradi vértanúk előtti tiszteletadás igazán a másnap tartott könyvbemutatón teljesedett ki, ahol Heinczinger Mikával beszélgetett a róla készült interjúkötet szerzője, Csűrös Csilla. Kettejük segítségével újra megidéztük vértanúinkat, valamint jobban megismerhettük Mikát, aki a rá jellemző őszinteséggel beszélt önmagáról, hibáiról, törekvéseiről, világlátásáról és mindenekelőtt töretlen Istenhitéről.

1

Október 6. az aradi vértanúk napja

2

Október 6. az aradi vértanúk napja

4Csűrös Csilla az Az vagyok, aki vagyok?! – avagy: Isten arcán nem taposunk cipővel című könyv szerzője

7Heinczinger Mikával közösen felsoroltuk az aradi, valamint a nem Aradon kivégzett vértanúk neveit

5

Mika természetesen zenélt is a könyvbemutatón

8

A könyvbemutató közönsége, amelynek zöme kedvet kapott Csűrös Csilla az Az vagyok, aki vagyok?! – avagy: Isten arcán nem taposunk cipővel című könyv elolvasásához

A hét folytatásaként október 9-én, pénteken játékos gyermekvetélkedők zajlottak a könyvtárban.

9

11

12

13

Végezetül, október 10-én, az Országos Könyvtári Napok záróakkordjaként sor került az “Írjunk együtt” mese- és novellaíró pályázat eredményhirdetésére is.  A megmérettetésre az alábbi művek érkeztek be, illetve a díjazások az alábbi módon alakultak (az eredményhirdetésen sajnos nem minden szerző és díjazott tudott részt venni):

9-12 korcsoport:

Floch Kíra: Zűrös négyes

Tóth Írisz: Gömbi kutyája

Mindketten díjazottak.

16

Tóth Írisz

17
Floch Kíra

13-18 korcsoport:

Balázs Anna: Ingaóra (megosztva első)

Hovanecz Máté: Holnap-hurok

Kelecsényi Kisanna: Kezdődik (megosztva első)

Lengyel Alíz: A megfázás

Takács Botond: A sivatag

18
Balázs Anna 

 

19-99 korcsoport:

Andresz Zsuzsi néni: Mese a kismackóról

Bendő Józsefné: Emlékezés

Dér Adrienn: Almaszakajtó szitaelefánt (első, rövid kategória)

Galambosi Anita: A mankó (első, hosszú kategória)

Jenei Irén: Eszter és a fecskék

Juhari Róbert: A hazaút

Kiss Ervin: A pap

Körömi Ferenc: A kömlői toronyban

19
Galambosi Anita

 

A gratulációkat követően néhány mű a szerzők által felolvasásra is került.

20

Körömi Ferenc

21

Jenei Irén

22 Galambosi Anita

23

 Floch Kíra

(Fotók: Révuti Norbert)

Ezúton is gratulálunk a díjazottaknak és minden szerzőnek, aki művével megtisztelte az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozatát és a kíváncsi olvasókat, továbbá köszönjük Csadó Klaudiának és a Kismarosi Könyvtár csapatának a szervezést, illetve a lebonyolítást!